452 0040

Aia 25, KuressaareTaastusravi

Hille Kivi
Taastusraviarst

452 0142

Marje Kuningas
Taastusraviarst

452 0052

Taastusravi assistent

452 0120

Aparaatne füsioteraapia

452 0012

Vastutav füsioterapeut

452 0014

Ujula

452 0123

Füsioterapeudid

452 0016

Logopeed 452 0143

 

 

INFO

Taastusravi teenustele registreerimine (hõlmab nii arsti saatekirjaga haigekassa rahastatavaid, kui tasulisi teenuseid) Tervisekeskuse III korrusel taastusravi assistendi juures kohapeal:
E-R 9.00-15.00
lõuna 12.30-13.00
Kõneaeg T;N;R kl 15.00-16.00 tel 45 20 120.

Taastusarsti vastuvõtule registreerimine haigla üldregistratuuris E-R 8.00-17.00 telefonil 45 20 115.

Füsioteraapia aegu muuta ja edasi lükata on võimalik ainult haigestumisel või vältimatutel põhjustel. Ette teatamata kahel korral teraapiasse mitte ilmumisel tühistatakse kogu teraapia, aegade uuenduse võimaluseta. Teatada palun kirjalikult e-maili aadressile - taastusravi@saarehaigla.ee (telefonil 45 20 120, basseini aja muutmine telefonil 45 20 123)

Taastusravi statsionaarses üksuses on 5 järelravi kohta, mis asuvad B korpuse 1. korrusel lasteosakonnas. Patsientide eest kannavad hoolt taastusarst, taastusravi teenuse osutajad, osakonna õde, põetajad. Teenusel viibides pakume 3 korda päevas süüa, külmkapi kasutamise, televiisori vaatamise, haigla kohviku külastamise võimalust.

Samuti pakub Kuressaare Haigla "Tervisekeskuse" Taastusravi ambulatoorses osakonnas nii laste kui täiskasvanute füsioterapeudi teenust, grupivõimlemist seljahaigetele, energeetilist võimlemist nii kehale, kui meelele. Kasutada saab aparaatset ravi, külmkambris krüoteraapiat.  Massaaži erinevate pehmete kudede probleemide ennetamiseks-ravimiseks, mudamassaaži ülekoormusest tingitud õlavöötme-selja lihaspingete leevendamiseks. Lümfiteraapiat/-massaaži, lümfiterapeudi nõustamist  lümfitursete hindamiseks, raviks ja kompressioonsukkade valimiseks, täiskasvanud logopeedilist nõustamist.
Kuressaare Tervisekeskuse basseiniosas vesivõimlemise, pärlivanni, veealuse duššmassaaži võimalus. Väikelastele ja beebidele pakume motoorse arengu hindamist ja nõustamist, samuti on beebid koos vanemaga oodatud vesivõimlemistundi.Mudamassaaž

Kuldsete kätega Kuressaare Haigla füsioterapeut Anu Õun ja tema pakutav mudamassaaž on midagi, mida võiksime kõik ühel hetkel kogeda. Oma kogemust jagab klient, kes katsetas ära, mis tunne on osa saada Mullutu lahe muda imelisest toimest:

"Pinges seljalihased ja pidev survetunne abaluude vahel ning kaelas on üks ütlemata tüütu nähtus. Üks asi on see kui proovid ise kodus natuke sirutada ja lihast mudida, ent pingest tekkinud sõlmekesed ja valu see päriselt ära ei võta. Seda enam, et tegelikult ei käi isetegevus ka alati just õigete võtetega..

Hetkel, mil Anu asetas seljale eelnevalt soojendatud mudapakid, oli see hetkeks küll ehmatav, kuid koheselt oli tunda, mismoodi lihased lõõgastusid. Ja seljaga koos ka kogu keha. Seal mudapakkide ja tekkide all pikutades oli mõnel juhul lausa keeruline mitte lõõgastusest magama jääda.. aga parem oli alles ees. Anu rääkis, et muda soojendatakse veevannis 42 kraadini ja määritakse seejärel ühtlase kihina seljale või ka konkreetselt ravi vajavale piirkonnale.

Kui Anu selle sooja muda selja peale laiali määris ning sellel mõjuda lasi, hakkas aina selgemaks saama asjaolu, miks mudavannid omal ajal luksuslik teraapia ja ravivõte võis olla. Võiks ju arvata, et kogu kogemuse rikub muda omapärane odöör, kuid see eelarvamus osutus asjatuks, sest ainus, mis ninna kippus, oli mõnus lavendli lõhn.

Omaette tunnustust vajavad Anu oskuslikud massaživõtted. Ta leiaks nagu luubiga üles kõik pisemad lihased ja need salajased pingepunktid, millest endal aimugi ei olnud. Massaaži tulemusel imenduvad muda toimeained sügavamale kudedesse, stimuleerides kudede taastumist.

Kuigi mudamasaaž on mõeldud olema üldlõõgastav, võtab Anu kliendi soovi korral siiski ette ka pingest tekkinud lihasmügarikud, mis sõlmekestena näpu alla jäävad. "Ma nüüd natuke hoian ja sina ütle kui enam valus ei ole," ütleb ta leebelt ning muljub pinge välja. Hetkel, mil Anu lihasest lahti laseb, käib lausa surin läbi ning tunned, kuidas pinge voolas lihasest minema. Füsioterapeudi tähelepaneliku täpsusega oskab ta täpselt lihaste vahel navigeerida.

Lisaks seljale võtab ta ette ka õla- ja küünarvarred, randmed, sõrmed. Muda soojendav toime on lihased mõnusalt ära lõõgastanud, taustaks mängib rahulik muusika ning massaažiga koos on see imeline kogemus.

Kogu keha pealt kokku kraabitud ning oma töö ära teinud muda leiab väärikalt taaskasutust ning rändab sinna, kust ta tuli ehk loodusesse tagasi."

Qi Gongi energeetiline võimlemine

Qi Gongi energeetilise võimlemise toimumise ajad on iga nädal esmasp ja kolmap. 17.00-18.00. Esimene tund tutvumiseks on osavõtjale tasuta, edasi on kasutusel kaardisüsteem:
3x -18€
5x - 27€
10x - 50€
Kaardi saab osta taastusravi assistendi käest või maksta ülekandega. Sel juhul saab osavõtukaardi kätte teraapiatunnis juhendaja Gunnar Varese käest.

 

 

UUS PROTSEDUUR! Kogu keha külmateraapia!

Külmaravi protseduurile palun registreerida vähemalt 1 päev enne protseduuri!