452 0040

Aia 25, Kuressaare



Erakorralise meditsiini osakond

Klienditeenindaja

452 0040

Valvetuba
erakorralise meditsiini õed

452 0038

Traumatuba

452 0042

Ojar Eerik
vanemarst

452 0041

Reanimatsioonituba

452 0164

 

 

INFO

  • EMO peamine sissepääs asub Aia tänava pool, kust saab sisse peauste kaudu! 
  • Keskööl lähevad peauksed lukku ning on suletud kella kuueni hommikul - seni tuleb sisse saamiseks kasutada uste kõrval olevat fonolukku.
  • Kui kellelgi on vaja patsiendi transpordimiseks ratastooli, siis fuajees on ratastoolid saadaval.
  • Registratuuri jõudes tuleb võtta järjekorranumber. 
  • Järjekorranumbri peavad võtma ka vereanalüüsi andma tulnud patsiendid, kes saavad oma korda oodata labori ooteruumis.
  • Kui Sinu number ilmub ekraanile, kutsub infotöötaja Sind enda juurde, võtab kõik olulised andmed. Seejärel annab infotöötaja triaažiõele edasi info ja probleemi kirjelduse. Triaažiõde kontrollib üle patsiendi elulised näidud ja annab vastavalt olukorra tõsidusele triaažimärgi.
  • Triaažikategooria näitab, kui aegkriitiline on patsiendi arstiabi vajadus. Raskes seisus olevaid patsiente teenindatakse eelisjärjekorras.
     
  • TAGUMINE SISSEPÄÄS VAID KRIITILISTELE HAIGETELE!
  • Luha tänava poolne sissepääs haigla taga on edaspidi vaid kriitilisteks juhtudeks! Seda kasutatakse, kui inimesel on ekstreemne vigastus ja tal ei ole võimalik peauksest EMOsse pöörduda, vaid on vaja autoga otse treppi saada. Palume väga pöörata tähelepanu, et tagumist sissepääsu kasutab kiirabile, kellele ei tohi jalgu jääda. Seetõttu tuleb auto parkida vaid hetkeks selleks ette nähtud kohta ning kui sõiduk tuleks esimesel võimalusel sealt ära liigutada ja ümber parkida.
  • Kui ka juhtub, et autoga tuleb sõita kiirabilüüsi, ootab enne kaldteest üles sõitmist ootab ees tõkkepuu, mille juures on (peaukse juures asuvale sarnane) fonolokk. Sisse pääsemiseks tuleb seal olevale nupule vajutada ning ja oma mure ära rääkida. Seejärel tõstab infotöötaja tõkkepuu ning lüüsi ukse üles.

 

TRIAAŽIKATEGOORIAD:

Punane (I) triaažikategooria tähistab eluohtlikus seisundis patsiente, kelle elu on otseselt ohus. Need patsiendid vajavad kohest arstipoolset käsitlemist.

Oranž (II) triaažikategooria tähistab erakorralisi patsiente, kelle seisund on potentsiaalselt eluohtlik. Aeg arsti vastuvõtuni kuni 15 minutit.

Kollane (III) triaažikategooria tähistab patsiente, kelle haigestumine või trauma on erakorraline ning vajab diagnostikat ja/või ravi, kuid kelle seisund on stabiilne ning võib meditsiiniabi oodata. Aeg arsti vastuvõtuni kuni 60 minutit.

Roheline (IV) triaažikategooria tähistab patsiente, kelle puhul on tegemist probleemidega, mis ei vaja kiiret erakorralist sekkumist. Aeg arsti vastuvõtuni kuni 3 tundi.

Sinine (V) triaažikategooria tähistab patsiente, kes ei vaja erakorralist abi ja kelle tervise seisund ei kvalifitseeru eelnevate triaažikategooriate alla. Aeg arsti vastuvõtuni kuni 6 tundi.

Erakorralise meditsiini osakonnas on kehtestatud visiiditasu võtmise kord.

Visiiditasu ambulatoorse eriarstiabi osutamisel on 5 eurot.

Tasuda on võimlik nii sularahas kui kaardimaksena.

Visiiditasu ei võeta:

  • rasedatelt (rasedakaardi esitamisel)
  • kui vältimatule ambulatoorse eriarsti osutamisele järgneb vahetult statsionaase tervishoiuteenuse osutamine
  • kuni 18aastasele põhikoolis, gümnaasiumis või kutseõppeasutuses statsionaarses õppes õppivale kindlustatud isikule (õpilaspileti esitamisel)

Juhime Teie tähelepanu sellele, et Kuressaare Haigla SA ruumides ei toimu lemmikloomade ja -lindude vastuvõttu.