452 0040

Aia 25, KuressaareHaigla

 


Kuressaare Haigla on 220 aastase ajalooga Eesti suurim isoleeritud maakonnahaigla. Tegemist on Saaremaa peamise tervishoiuasutusega, mis pakub laia valikut meditsiiniteenuseid nii kohalikele elanikele kui ka kõigile saare miljöö nautlejatele-külalistele.

See on koht, mis saadab meie inimesi sõna otseses mõttes sünnist surmani. Meie kaasaegses A-korpuses toimetavad professionaalsed ämmaemandad, kes tagavad turvalise ja toetatud raseduse ja sünnituse igale naisele. Meie imelised ämmaemandate seas on ka „kodukäijaid“, kes teevad koduvisiite, et kindlustada beebidele ja värsketele emadele koduses keskkonnas nõustamist ning vaimset ja füüsilist tuge. Saarelise elu ja väikese kogukonna võlu on kokkuhoid ja hoolivus.

Meie taastusravi osakonna füsioterapeudid on tunnustatud oma efektiivse töö ja sõbralikkuse poolest ning ei ole haruldane, et mõni neist jookseb juhuslikult Sinu kõrval mõnel rahvajooksul ning innustab kõrvalt: „Tubli oled! Ikka edasi!“.  Suureks abiks on taastusravi osakonna pidevalt uuenev masinapark, mida ei anna võrrelda Ferraride ja Maseratidega, sest ühelgi superautol pole võimekust kinkida inimesele tagasi kõndimis- või paranenenud liikumisvõime või muuta kellegi elu valuvabamaks. Kuid meie kirurgidel ja ortopeedidel on.

Saarlaste sitkus ja visadus on toonud meid hetke, kus saame auga öelda, et meil on tasemel diagnostikat võimaldav tehnoloogia, tänu millele saame teha terve rea diagnostilisi uuringuid ja analüüse. Ja kangekaelsed oleme ka ning kui võtame omale pähe, et meil on vaja päris oma MRT-seadet, siis selle peame saama. Tuli sõna otseses läbi seina minna ja kraana abil sisse tõsta.

Töötame aina enam selles suunas, nii diagnostilised- kui ka ravivõimalused oleksid maksimaalselt kohapeal kättesaadavad, et vähendada saarlaste väntsutusi mandri ja kodusaare vahel. Võitleme innukalt igasuguste plaanide vastu minimeerida Saaremaal tervishoiteenuseid ja selle kaudu ka maakonna elujõudu tervikuna.

Rõõm on tõdeda, et haiglasse on tulnud tööle uusi ja hakkajaid spetsialiste, tänu millele võime kindlalt öelda, et meie kurss on paigas ja seilame kindlalt. Et kindlustada oma haigla mehitatus nii praegu kui ka tulevatel aastatel, teeb Kuressaare Haigla teeb Tallinna Tervishoiukõrgkooliga, tänu millele saame oma ridadesse entusiastlikke, empaatilisi ja laia silmaringiga õendustöötajaid.

Kogemused on näidanud, et meid võib tabada üks kriis teise järel ning peame olema aina kindlamalt suutelised kõigepealt ise kõigi ootamatustega toime tulema. Meie töö on olla mitte ainult oma ülesannete kõrgusel, vaid küündida natuke kõrgemale, kaugemale ja olla natuke veel paremad. Me ei puhka iialgi loorberitel, vaid töötame pidevalt selle nimel, et viia tervishoiu teenused Saare maakonnas uuele tasemele.

Juhatus

Kuressaare Haigla Sihtasutuse juhatus on kaheliikmeline.

Märt Kõlli

mart.kolli@saarehaigla.ee

juhatuse liige

 


Edward Laane

edward.laane@saarehaigla.ee

juhatuse liige

 

Põhikiri (lae alla)

Toetusfond põhikiri  (lae alla)

Tegevusload Terviseameti registris

 

Kuressaare Haigla nõukogu koosseis mis alates 11.06.2024 on järgmine:

Madis Kallas

nõukogu esimees
Tiiu Aro nõukogu liige
Aivar Aru nõukogu liige
Reena Müller nõukogu liige
Marliis Rettau nõukogu liige
Reet Tuisk nõukogu liige
Mihkel Undrest nõukogu liige