452 0040

Aia 25, KuressaareSünnitus-günekoloogia

Naistenõuandla ämmaemand

452 0169

Sünnitusosakonna ämmaemand

452 0089

Lastetuba

452 0091

Thea Rahumeel
vanemarst
Kõnetund N 14.30-15.30

452 0131

Ena Volmer
günekoloog

 

Mall Varvas
günekoloog

 

Goar Kuldsaar
günekoloog

 

Maire Õun
günekoloog
Kõnetund N 14.30-15.30

452 0171

Helgi Tammur
vastutav ämmaemand
helgi.tammur@saarehaigla.ee

452 0092

INFO

 

Sünnitus-günekoloogia üksus asub A-korpuse 1. korrusel. Üksuses on 5 voodikohta günekoloogiliste haigustega patsientidele ja 5 voodikohta sünnitajatele. Üksuse juurde kuulub ka naistenõuandla, mis asub B-korpuse 2. korrusel.
Sünnitus-günekoloogia üksuses ravitakse ja opereeritakse kõigi günekoloogiliste haigustega patsiente, v.a. pahaloomulised kasvajad.
Sünnitusabi palatid on 2 kohalised ja günekoloogilise abi palatid on 3-4 kohalised. Võimalus on kasutada peretuba (tasuline teenus), neid on üksuses 3. Iga palati juures asub WC ja käsidušš, lisaks on olemas vannituba. Eraldi on olemas palat lisajälgimist vajavatele vastsündinutele, kus neid jälgib spetsiaalse koolituse saanud lasteõde või ämmaemand.
Sünnitustubasid on 2 ja sünnitust juhib ämmaemand, vajadusel kutsutakse günekoloog.
Sünnitusjärgselt on laps ööpäevaringselt emaga või vajadusel jälgib last lasteõde.
Infot patsiendi kohta saab ainult patsiendi kontaktandmetes märgitud kontaktisik telefonilt 452 0089.
Sünnitus-günekoloogia üksuse peretoa kasutamine maksab 20€ ööpäev.
Peresünnituse juures kaasas olevaid isikuid haigla ei toitlusta. Haiglas on B-korpuse 3. korrusel kohvik, mis on avatud esmaspäevast reedeni kella 8.30-16.00.


Individuaalne ämmaemand
Sünnituse juurde on võimalik kutsuda ka oma individuaalset ämmaemandat, kes kogu haiglas toimuva sünnituse vältel ainult ühe sünnitaja päralt on. Selleks tuleb oma soovist teada anda vastutavale ämmaemandale (marje.altrov@saarehaigla.ee) paar kuud enne oletatavat tähtaega. Selle järel saab kokku leppida raseda/pere ja ämmaemanda kohtumise, kus saab läbi rääkida kõik mõtted, soovid ja hirmud seoses sünnitusega, et ämmaemand saaks pakkuda konkreetsele patsiendile maksimaalselt turvalist ning meeldivat koostööd. Kohtumisel sõlmitakse ka kirjalik leping osapoolte vahel ning lepitakse kokku teenuse täpsed tingimused.
Ämmaemandad, kes pakuvad individuaalse ämmaemanda teenust:
Helgi Tammur
Marje Altrov
Kerda Kuusk
Häli Viilukas
Individuaalse ämmaemanda teenus maksab sünnitajale 350€

 

Imetamisnõustaja
Lisaks töötab majas ka imetamisnõustaja, kes võtab amblutaroorselt vastu NN-s igal kolmapäeval kell 9-16. 
Imetamisnõustaja vastuvõtule võiks pöörduda, kui Sul on

  • kahtlus, et rinnapiima ei ole piisavalt
  • piimapais
  • valulikud või lõhenenud rinnanibud
  • laps ajab piima välja
  • lapsel on rohkelt puhitusi
  • laps keeldub rinnast
  • Sul on küsimusi seoses imetamise või selle lõpetamisega

Imetamisnõustaja, Marje Altrovi, juurde saab aja panna läbi üldregistratuuri 4520115 või NN ämmaemanda 4520169
Imetamisnõustamine on TASUTA!

Perekool
Lapseootusega kohandeda ning sünnituseks valmistuda aitavad meie majas ka perekooli loengud. Seal saab harjutada eneseabivõtteid nii raseduse kui sünnituse ajal, tutvuda lapse hooldusega, arutleda võimalike probleemide üle imetamisel, küsida nõu seadusandlust puudutavatel teemadel jpm. Kehalised harjutused, liikumine, hingamisharjutuste kordamine, lõdvestumise harjutamine ja tutvumine sünnitusasenditega muudavad sünnituse meeldivaks kogemuseks, mida tahaks veel kogeda ja teisele soovitada.

Perekool toimub igal neljapäeval Kuressaare Haigla D-korpuse III korrusel füsioteraapia saalis kell 17.30-19.00
Osalustasu 5€/pere (sularahas)

Loengud:
Kuu I neljapäev     “Lapseootus ja paarisuhte muutus raseduse ajal ning sünnitusjärgselt”         Jaanika Ränk
Muutused organismis, võimalikud vaevused ja rasedusaegsed patoloogiad ning nende ära tundmine ja leevendamine, peresuhted ja nende muutumine, meeleolumuutused, toiduvalikud, raseduse jälgimisel teostatavad uuringud
Kuu II neljapäev    “Sünnitus + maja tutvustus”        Helen Viherpuu
Normaalse sünnituse kulg, tutvumine eneseabivõtetega, tugiisiku osa aktiivsünnituse juures, hingamis- ja lõdvestusmeetodid, võimalikud sünnituse patoloogiad ning nende lahendamine. Tutvumine Kuressaare Haigla sünnitusüksusega video vahendusel
Kuu III neljapäev      “Tugiisiku roll sünnitusel”         Maret Voites või Marje Altrov
Mis toimub sünnitusel ning kuidas saab tugiisik sünnitajale toeks olla, sünnitusaegne hingamine ning lõdvestumine, praktiseerime sünnitusvalu leevendavat massaaži ja silitusvõtteid, lapse esimesed hetked peale sündi 
Kuu IV neljapäev     “Vastsündinu hooldus”            Jaana Kula
Võimalikud probleemid rindadega, uuringud ja vaktsineerimine haiglas, vastsündinu kollasus, hooldus, vannitamine, turvalisus
Kuu V neljapäev (loeng toimub 3 kuu tagant)    “Seadusandlus raseduse ajal ja sünnitusjärgselt”           Evi Ustal-Hallimäe
Rasedate ning noorte emade õigused ja hüvitised ning nende taotlemine ning rahaline arvestamine

 

Niptify

NIPTIFY on kõige täpsem loote kromosoomhaiguste sõeluuring, mis määrab Downi, Edwardsi, Patau ja Turneri sündroomi esinemise riski ja lisaks ka loote soo. Haigekassa kompenseerib NIPTIFY testi rasedatele, kellel on OSCAR testiga leitud kõrgenenud loote kromosoomhaiguse risk. Tänu sellele ei pea 90% kõrge OSCAR riskiga patsientidest läbima invasiivset lootevee uuringut. NIPTIFY on ohutu ja kiire, sest analüüsiks võetakse emalt vereproov ja testi tulemused saabuvad arstile 4-8 tööpäeva jooksul.

Olenemata OSCAR testi ajastusest ja tulemusest, on NIPTIFY test kättesaadav kõigile lapseootel peredele juba alates 10. rasedusnädalast. Test tuvastab loote võimaliku kromosoomhaiguse peaaegu 100% täpsusega ja määrab loote loo eksimatult. Lisaks võib NIPTIFY tuvastada ka teisi kromosomaalseid kõrvalekaldeid ehk juhuleide, mis võivad mõjutada loote tervist ja raseduse kulgu. NIPTIFY on välja töötatud Eesti teadlaste ja arstide koostöös, analüüsid tehakse Tartus ning Teie geeniandmeid ei saadeta riigist välja.

Rohkem infot NIPTIFY.ee