Kuressaare Haiglaga liitus kirurg Dr. Mart Pais!

Kuressaare Haiglal on taas rõõmusõnumeid! Vahel käib elu ikka oma radu pidi ning iialgi ei või teada, keda kõnetab võimalus tulla tööle idüllilisele Saaremaale. Eelmisel esmaspäeval 27.03 toimetaski Kuressaare haigla traumatoas meie ridadega värskelt liitunud dr. Mart Pais, kes otsustas oma oskused ja teadmised saarlaste kasuks tööle panna.

Dr. Pais ütles, et ise peab ennast kolmanda põlve tallinlaseks, aga juuripidi on temaski pisut saarlase verd. Mart Pais õppis arstiks Tartus
ja kahest residentuurist teise tegi hoopis Ida-Soome Ülikoolis, Kuopios. Dr. Paisu esimene eriala ongi nimelt lastekirurgia ja teine ortopeedia. "Aga hing kisub
ikkagi sinna trauma poole, proteesikirurgia ei ole nii südamelähedane," nentis ta.

"Nägin ühel hetkel Kuressaare Haigla töökuulutust ja selle peale tulingi. Siis jäi asi hetkeks soikku, kuni proua õhel päeval ütles, et kaua ma ikka kodus olen - tegin nimelt Tallinnas eravastuvõtte -, ning nentis, et see kuulutus on ju täpselt mulle. Vastasin siis, et kui ta ise seda mulle nõnda pakub ja nad kogu perega nõus on sellega, et ma Saaremaal käin, siis teeme ära. Lubasid, et saavad hakkama."

Puudutasime dr. Paisuga ka mandri ja Saaremaa vahelise transpordi teemat: "Tänasel hommikul ei oleks tahtnud kell 4 hommikul Tallinnast sõitma hakata, eriti sellise lumega. Lennuk oli hea variant. Lennujaam oli Kuressaares inimesi täis ja ma usun et keegi tegelikult ei tahaks, et arst on kell 4 hommikul ärganud ja tuleks teda ravima. Lennuk on igatahes väga mõistlik lahendus."

Kuigi esimene päev möödus dr. Paisul lisaks EMO osakonnas toimetamisele ka arvutisüsteemidega maadeldes ja neid tundmaõppides, on tema sõnul kirurgi töö ikkagi lõikamine. Nii ongi ta valmis lisaks traumatoas töötamisele ka Kuressaare haiglas skalpelli haarama. Kõik asjad, mis on võimalik inimesele kodu lähedal ära korraldada, on
ainult hea. Näiteks inimene käis lõikuse järgselt eriarsti juures Tallinnas niite välja võtmas- sõitis pool päeva Narvast tallinna, oli 10-20 minutit vastuvõtul ja sõitis siis tagasi. Mida rohkem saab kodu lähedal ära teha, seda mugavam ja parem patsientidele," sõnas dr. Pais.

Meie soovime dr. Mart Paisule sujuvat sisseelamist ning oleme ääretult
õnnelikud, et saime enda sekka ühe väärika spetsialisti!