Vaktsineerimine 28. aprillil

Head kodanikud! 28. aprillil toimub Kuressaare haiglas COVID-19 vastane vaktsineerimine 100 doosi Moderna vaktsiiniga. Sihtgrupiks on kõik 65-aastased või sel aastal 65-aastaseks saavad inimesed ja sõltumata vanusest ka riskigruppi kuuluvad kodanikud.

Vaktsineerimisele saab sel nädalal esialgu registreerida vaid läbi digiregistratuuri (www.digilugu.ee või www.digiregistratuur.ee), uuel nädalal saab vabade aegade olemasolul vaktsineerimisele registreerida ka telefonitsi.

Meie palve on, et kasutaksite registreerimiseks usinalt eelkõige digiregistratuuri. Kellel seda võimalust ei ole, saavad uuest nädalast vaktsineerimisele registreerida ka telefonitsi numbril 51982986.

Riskigruppi kuulumist saab igaüks ise eelnevalt järgi vaadata patsiendiportaalist digilugu.ee või uurida oma perearsti käest.

Väga kõrge riskiga diagnooside hulka kuuluvad näiteks:

• organ- või luuüditransplantatsioon (teostatud kuni 2 aastat tagasi);

• primaarne immuunpuudulikkus;

• lümfoid- ja vereloomekoe pahaloomulised kasvajad (diagnoositud kuni 5 aastat tagasi) või

muud kasvajad (diagnoositud kuni 1 aasta tagasi);

• tsüstline fibroos;

• neerupuudulikkus;

• kesknärvisüsteemi demüeliniseerivad haigused;

• dementsus;

• Parkinsoni tõbi;

• amüotroofiline lateraalskleroos;

• insult viimase aasta jooksul ja insuldi jääknähud;

• hematoloogiliste, reumatoloogiliste, gastroenteroloogiliste, neuroloogiliste haigustega

inimesed, kes on saanud viimase 5 aasta jooksul immuunsupresseerivat ravi.

Kõrge riskiga:

• diabeet;

• kardioloogilised haigused;

• krooniline bronhiit;

• emfüseem;

• KOK;

• raske astma (suukaudne kortikosteroidravi viimase 5 aasta jooksul, bioloogiline ravi);

• bronhiektaasiatõbi;

• rasvumus (KMI ≥40).

Vaktsineerimise algus 28. aprillil kell 9.00!

Kohale tulles palume hoida teiste inimestega 2+2 meetrist vahemaad ning kanda maski. Kaasa tuleb võtta isikut tõendav dokument. Vaktsineerimisele ei ole lubatud tulla haigusnähtudega inimestel. Vaktsineerimine toimub jätkuvalt Kuressaare haigla konverentsisaalis, kuhu pääseb vahetult enne peatreppi vasakut kätt asuvast uksest, seejärel tuleb minna trepist alla (olemas ka suunaviidad)

Lisainfot vaktsineerimise kohta saab ka riigi infotelefonilt 1247. Digiregistratuuris aja broneerimist juhendavad ka vabatahtlikud telefonil 600 3033, kõnesid võetakse vastu iga päev kella 10-14.