Meie nais-ja meeskonnaga on liitunud naistearst Mall Varvas! Tere tulemast!

Sünnitusabi ja günekoloogia on liiteriala, olen töötanud üle 30 aasta peamiselt naistehaiguste suunal ja seetõttu on minu põhiliseks töövaldkonnaks kujunenud günekoloogiline kirurgia. Minu erihuvideks on günekoloogilised kasvajad, allavaje, üleminekuea ja menopausi probleemid ning endometrioos. Olen olnud üheks günekoloogilise endoskoopia pioneeriks Eestis, mul on olnud au õpetada laparoskoopiliste ja hüsteroskoopiliste operatsioonide tehnikat kolleegidele üle Eesti.

Armastan väga ka sünnitusabi, alustasin oma meditsiinikarjääri ülikooli õpingute kõrvalt ämmaemandana töötades. Praeguseni olen õnnelik, et saan naisi (ja peresid laiemalt) aidata elu kõrghetkedel - lapse sünni juures.

Pean väga oluliseks meeskonda, üritan alati koos patsiendiga ühise tiimina leida just temale parima lahenduse.

HARIDUS

1989-1990 Tartu Ülikool, sünnitusabi ja günekoloogia internatuur

1982-1989 Tartu Ülikool, arstiteaduskond

1971-1982 Tallinna 7. Keskkool

TÖÖKOGEMUS

2020 Kuressaare Haigla naistearst

2020 Confido Erameditsiini Keskus naistearst

2011 Läänemaa Haigla naistearst

1994-2020 Ida-Tallinna Keskhaigla günekoloogia osakonna juhataja

1990-2020 Ida-Tallinna Keskhaigla naistearst

Oma arstikarjääri algaastatel praktiseerisin töökohal Taani Kuningriigis, täiendasin end meditsiinikorralduse alal USA-s. 2003. aastal õppisin Itaalias keerulisemate laparoskoopiliste operatsioonide tehnikat.

Osalen regulaarselt Euroopa Günekoloogilise Endoskoopia Seltsi, Soome Günekoloogilise Kirurgia Seltsi, Eesti Naistearstide Seltsi ning Eesti Perinatoloogia Seltsi konverentsidel.

KUULUMINE ERIALAORGANISATSIOONIDESSE

• Eesti Naistearstide Selts, pädevushindamise komisjoni liige

• Eesti Perinatoloogia Selts

• Soome Günekoloogilise Kirurgia Selts

• Euroopa Günekoloogilise Endoskoopia Selts (ESGE)

• Eesti Arstide Liit

Dr. Mall Varvas pälvis ka Ida-Tallinna Keskhaigla aasta arst 2018 tiitli.