Tänukiri

Lugupeetud haiglajuhid, perearstid, koostööpartnerid!
Head tervisevaldkonna eestvedajad!

Soovin südamest tänada Teid ja kõiki tervishoiutöötajaid pingutuste ning väsimatu töö eest COVID-19 epideemia tõkestamisel. Eesti tervishoid näitas ennast kriisi ajal kõige tugevamast küljest – vajalikke ennetusmeetmeid tarvitusele võttes, patsientidele kõrgetasemelist ravi pakkudes ning omavahel tihedalt koostööd tehes ja infot vahetades. Pean väga oluliseks, et suutsime seejuures pakkuda inimestele usaldusväärseid ja tõenduspõhiseid teadmisi nii uudse COVID-19 haiguse kui epidemioloogilise olukorra kohta. Tervishoiusüsteemi selge ja koordineeritud tegutsemine andis Eesti inimestele vajalikku kindlustunnet ning sisendas veendumust, et tuleme selle kriisiga ühiselt toime.

Koroonaviirus ei ole Eestist ega maailmast tervikuna kadunud ja küllap ei kaogi, aga oleme saanud selle leviku ühiselt kontrolli alla. Olen kindel, et viimastel kuudel saadud kogemused, teadmised ja õppetunnid aitavad meil tulevasteks epideemiateks veelgi paremini valmis olla. Järgmistel kuudel tuleb teha vajalikke ettevalmistusi suveperioodiks ning võimalikuks järgmiseks puhanguks. Tean, et töö selle nimel käib haiglates, perearstikeskustes ja tervisevaldkonna asutustes üle Eesti. Samal ajal tuleb meil leida ka aega energiavarude taastamiseks ning sõprade, pere ja lähedastega puhkamiseks. Kust see tervis muidu ikka tuleb.

Soovin Teile ja Teie lähedastele päikeselist, edukat ning terviseküllast kevade jätku.

Palun andke mu tänusõnad edasi ka kõigile oma ametikaaslastele.

Parimat võimalikku ja ikka tervist soovides

Tanel Kiik

sotsiaalminister