Hematoloogia ehk verehaiguste ambulatoorsed teenused Kuressaare Haiglas

Kuressaare Haigla SA-le väljastati Terviseameti poolt hematoloogia ambulatoorsete teenuste tegevusluba. Hematoloogia on on eriala, mis hõlmab vere ja vereloome füsioloogiat, uurimise metodoloogilisi aspekte ning vere ja vereloome funktsioonide häirumise mehhanisme ja nende alusel kujunevaid haiguslikke seisundeid, nende diagnoosimise ja ravi aspekte.

Hematoloog dr Edward Laane ambulatoorne vastuvõtt toimub Kuressaare Haiglas esialgu kord nädalas neljapäeviti. Vastuvõtule registreerimiseks on vajalik perearsti saatekiri. Ilma perearsti saatekirjata on võimalik end registreerida tasulisele vastuvõtule. Vastuvõtule on oodatud patsiendid, kellel esinevad muutused verepildis -  leukotsüütide ehk vere valgeliblede, erütrotsüütide ehk punaliblede ja trombotsüütide ehk vereliistakute arvu muutused või kui on kahtlus pahaloomulisele verehaigusele või lümfoomile. Hematoloogi vastuvõtule võib pöörduda ka suurenenud veritsuste korral, kui tekib kahtlus veritsushaigusele ja samuti on oodatud patsiendid hemoglobiini languse ehk aneemiaga.

Hematoloogi vastuvõtule regisreerimiseks palun helistage polikliiniku registratuuri, tel 452 0115.