452 0040

Aia 25, KuressaareCOVID-19 Info

Vastuvõtule tulemine

Vastuvõtud toimuvad kõigil erialadel tavapäraselt. Muudatuse korral võtame Teiega ise ühendust.

Haigena jääge koju! Ärge tulge vastuvõtule, uuringutele, protseduuridele, kui tunnete viirushaigustele iseloomulikke tunnuseid (köha, nohu, kurguvalu, palavik).

Teavitage haigestumisest, helistades telefonil 4520115

Võtke uuesti ühendust, kui olete tervenenud ja aitame leida Teile uue sobiva vastuvõtuaja. Haigestumisest andke esimesel võimalusel teada ka oma perearstile või helistage juhiste saamiseks perearsti nõuandeliinile 1220.

Kuressaare Haigla Sihtasutusse saabuvaid ja haiglas statsionaarsel ravil viibivaid  patsiente testitakse ainult hingamisteede infektsiooni sümptomite esinemisel neliktestiga (A- ja B-gripp, RS-viirus ja SARS-CoV-2 viirus).

Erakorralisele ravile tulnud patsientidel teostatakse hingamisteede infektsiooni sümptomite korral neliktest (A- ja B-gripp, RS-viirus ja SARS-CoV-2 viirus).

Lapse saatjale tehakse Covid-19 antigeenitest, kui laps vajab statsionaarset ravi ja lapsel on hingamisteede infektsiooni sümptomid.

Vastuvõtule, päevaravile ja endoskoopilisele (nt. gastroskoopia, bronhoskoopia, koloskoopia) uuringutele tulevaid patsiente ning nende saatjad ei testita. Kohustuslik on kanda kirurgilist maski. Maski saab haigla sissepääsul. Palume vastuvõtule mitte tulla hingamisteede infektsiooni haigustunnustega ja isolatsioonis viibijatel.

Taastusravi vajavad patsiendid ( k a lapsed) ei tule ravile, kui ilmnevad hingamisteede infektsioonile viitavad haigussümptomid (köha, nohu, kurguvalu, palavik)!

 

Rasedus ja COVID-19

Sünnitajale teostatakse hingamisteede infektsiooni sümptomite korral neliktest (A- ja B-gripp, RS-viirus ja SARS-CoV-2 viirus). Sünnitaja tugiisikule tehakse sünnitusosakonda pöördumisel COVID-19 antigeeni test. Test on tugiisikule tasuline, vastavalt kehtivale hinnakirjale 15 eurot. Tugiisik võib siseneda sünnitusosakonda negatiivse analüüsi vastuse järgselt.

Sünnitaja pereliiget keisrilõike juurde ei lubata. Pereliige võib sünnitusjärgselt viibida perepalatis tingimustel, et haiglas viibimise ajal püsitakse perepalatis ja haiglast lahkumisel tagasi pöördumine ei ole lubatud. Samuti ei lubata pereliikmeid intensiivravi- ja üldpalatisse. Pereliige kannab maski üldistel alustel.