452 0040

Aia 25, KuressaareCOVID-19 Info

Vastuvõtule tulemine

Vastuvõtud toimuvad kõigil erialadel tavapäraselt. Muudatuse korral võtame Teiega ise ühendust.

Haigena jääge koju! Ärge tulge vastuvõtule, uuringutele, protseduuridele, kui tunnete viirushaigustele iseloomulikke tunnuseid (köha, nohu, palavik).

Teavitage haigestumisest, helistades telefonil 4520115

Võtke uuesti ühendust, kui olete tervenenud ja aitame leida Teile uue sobiva vastuvõtuaja. Haigestumisest andke esimesel võimalusel teada ka oma perearstile või helistage juhiste saamiseks perearsti nõuandeliinile 1220.

Kuressaare Haiglas testitakse SARS-CoV-2 suhtes kõiki patsiente, kes tulevad plaanilisele, erakorralisele või päevakirurgilisele ravile, sõltumata COVID-19 tõendi oleamsolust. Testitatakse ka patsiendi saatjat, kes jääb koos patsiendiga haiglasse. Lapsi testitakse samadel alustel nagu täiskasvanuid, on olemas ka süljetestid.

Plaanilisele haiglaravile tulnud patsientidel teostatakse 24-72 tundi enne hospitaliseerimist pikk PCR COVID-19 test. Jätkuvalt toimub vajadusel täiendav testimine ehk kui patsiendil tekivad Haiglas viibimise ajal respiratoorsed sümptomid või uus palavik.

Erakorralisele ravile tulnud patsientidel teostatakse kiire PCR COVID-19 test EMO osakonnas.

Päevakiruriga patsientidele teostatakse 24-72 tundi enne haiglasse tulekut PCR COVID-19 test.

Vastuvõtule, päevaravile ja endoskoopilisele (nt. gastroskoopia, bronhoskoopia, koloskoopia) uuringutele tulevaid patsiente ning nende saatjad ei testita. Kohustuslik on kanda kirurgilist maski. Maski saab haigla sissepääsul. Palume vastuvõtule mitte tulla ülemiste hingamisteede haigustunnustega ja isolatsioonis viibijatel.

Taastusravi vajavad patsiendid ( k a lapsed) ei tule ravile, kui ilmnevad respiratoorsed haigussümptomid (köha, nohu, kurguvalu, palavik)!

 

Rasedus ja COVID-19

Kõikidele sünnitajatele ja nende tugiisikutele sünnitusosakonda pöördumisel tehakse COVID-19 suhtes antigeeni test. Sünnitajale on test tasuta, kuid tugiisikule tasuline, vastavalt kehtivale hinnakirjale 15 eurot. Tugiisik võib siseneda sünnitusosakonda negatiivse analüüsi vastuse järgselt.

Plaanilisel keisrilõikega sünnitajal tuleb teostada PCR test 24-72 tundi enne Haiglasse saabumist.

Erakorralised keisrilõikega sünnitajad annavad kiire PCR testi, mis võetakse Haiglas.

Sünnitaja pereliiget keisrilõike juurde ei lubata.

Pereliige võib sünnitusjärgselt viibida perepalatis tingimustel, et haiglas viibimise ajal püsitakse perepalatis ja haiglast lahkumisel tagasi pöördumine ei ole lubatud. Samuti ei lubata pereliikmeid intensiivravi- ja üldpalatisse. Pereliige kannab maski üldistel alustel.